„Zemsta” - musicalowa adaptacja dzieła, zaprezentowana przez Teatr Muzyczny Forte.

„Zemsta” to najsłynniejsza komedia Aleksandra Fredry, napisana mistrzowskim językiem, ze świetnie zarysowanymi postaciami i nieprzemijającą dawką humoru. 15 lutego 2024r. uczniowie klas VIA, VID mieli okazję zobaczyć musicalową  adaptację dzieła, zaprezentowaną przez Teatr Muzyczny Forte w Białostockim Ośrodku Kultury, Kino „Forum”. Była to kolejna wersja ponadczasowego dzieła,  przygotowana z myślą o młodym widzu.

Znani i lubiani – Papkin, Cześnik, Rejent, Podstolina, Wacław i Klara – odciągnęli widzów  na chwilę od współczesnych czasów i zabrali  w świat intryg, miłosnych perypetii  i  wielkich kłótni na śmierć i życie wynikających  z małych, często wyjątkowo komicznych powodów.

„Zemsta” w wykonaniu aktorów Teatru Muzycznego Forte  rozśmieszyła uczniów a przede wszystkim przeniosła  ich na moment w czasy  odległe. Sztuka wzbudziła wiele pozytywnych emocji wśród widzów. Wspaniały spektakl sprawił, że uczniowie chętnie wybraliby  się do teatru kolejny raz.

Ewa Puciłowska, Agata Wróbel