Rekrutacja do Oddziału Przedszkolnego

Rekrutacja do ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO na rok szkolny 2024/2025

Szanowni Rodzice!

W dniach 26.02.2024r. (od godziny 8:00) - 08.03.2024 r. (do godziny 15:00) trwa rekrutacja do oddziału przedszkolnego. Należy złożyć wniosek o przyjęcie do oddziału przedszkolnego wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.

Publikacja list kandydatów, zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do przedszkola nastąpi zgodnie z harmonogramem rekrutacji tj. 28 marca 2024 r. o godz. 15:00.

Powyższe listy będą dostępne przy dwóch wejściach do szkoły - od strony KEN oraz od strony ulicy Kołłątaja, a także po zalogowaniu się do systemu rekrutacyjnego (wyniki w systemie rekrutacyjnym są dostępne dla osób, które wprowadzały wnioski w formie elektronicznej).

Rodzice dzieci zakwalifikowanych  proszeni są złożenie oświadczenia woli w sekretariacie szkoły nie później niż do dnia 4.04.2024r. do godziny 15:00.

Naszym celem jest tworzenie przedszkola środowiskowego z radosnymi dziećmi, które otaczamy opieką i zaspokajamy ich indywidualne potrzeby. Wspieramy samodzielny rozwój dziecka, kształtujemy fundamentalne postawy moralne, takie jak: życzliwość, uczciwość, tolerancję, poczucie sprawiedliwości i odpowiedzialności. Zależy nam, aby przedszkole było nie tylko instytucją w znaczeniu edukacyjnym, ale również miejscem uczenia się oraz wychowania świadomych i otwartych na otaczającą rzeczywistość młodych obywateli.

Informacja o rekrutacji do poszczególnych poziomów

Jak wygląda organizacja?

• Oferta oddziałów przedszkolnych przy Szkole Podstawowej Nr 12 im. Zygmunta Glogera w Białymstoku skierowana jest do rodziców dzieci w wieku 3- 6 lat.
  • Oddziały pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 6.30 - 17.00.

Co możemy zaoferować?

• Ciekawe zajęcia dydaktyczne realizujące cele i zadania wynikające z podstawy programowej oraz wychowania przedszkolnego, jak również organizację zajęć rozwijających zainteresowania dzieci.
  • Wsparcie dzieci ze specyficznymi trudnościami poprzez zajęcia logopedyczne, spotkania z pedagogiem i psychologiem szkolnym oraz włączanie ich w naturalny rytm środowiska przedszkolnego.
  • Dwa place zabaw oraz boisko spełniające najwyższe normy bezpieczeństwa (m.in..: huśtawka, ścianka wspinaczkowa, zjeżdżalnie).
  • Miasteczko ruchu drogowego oraz plansze gier i zabaw podwórkowych.
  • Krainę Malucha - salę do zabaw.
  • Salę Lustrzaną, w której organizowane są zajęcia gimnastyczno - korekcyjne z elementami gier i zabaw zespołowych.
  • Projektor do gier, które kształtują zręczność, zwinność, refleks oraz logiczne myślenie.
  • W pełni wyposażone sale, a także zabawki, które wspierają rozwój dzieci oraz pozwalają rozwijać zainteresowania.
  • Stołówkę, w której przygotowywane są pełnowartościowe, właściwie zbilansowane posiłki: śniadania, obiady i podwieczorki uwzględniające niezbędny zasób witamin i potrzebny do prawidłowego rozwoju dziecka.
  • Współpracę z profesjonalną, serdeczną i otwartą na potrzeby dzieci kadrą pedagogiczną, która stale podwyższa kwalifikacje i umiejętności.
  • Udział w różnego rodzaju przedsięwzięciach i uroczystościach (m.in.: Dzień Postaci z Bajek, Międzynarodowy Dzień Kreatywności pod nazwą ,,Dot Day”, Mikołajki, Jasełka, Andrzejki, Dzień Kubusia Puchatka, Dzień Przedszkolaka, Bal karnawałowy, Dzień Babci i Dziadka, Dzień Pluszowego Misia, Patriotyczne Śpiewanie, Dzień Dinozaura).
  • Zajęcia otwarte, warsztaty i zabawy integracyjne z udziałem rodziców oraz dziadków.
  • Realizację innowacji pedagogicznych (m.in.: ,,Klocki lubimy - bawić i uczyć się chcemy nimi”, ,,Origami na okrągło”, ,,Kolorowe klocki sylabowe”, ,,Maluszki ćwiczą paluszki”, ,,Elementy metodyki zuchowej w pracy z dziećmi 6 - i 7 - letnimi).
  • Udział w akcjach i programach promujących zdrowie oraz odpowiednie nawyki (m.in.: ,,Tydzień zdrowego chleba, ,,Czyste powietrze wokół nas". „Bezpieczny przedszkolak”, ,,Kubusiowi Przyjaciele Natury”, ,,Mamo, tato, wolę wodę”).
  • Wspieranie lokalnych inicjatyw i akcji charytatywnych (m.in.: „Szlachetna Paczka”, Zbiórka karmy dla białostockich schronisk, Charytatywny Bieg w Piżamach ,,Obudź w sobie anioła”, zbiórka słodyczy i środków higieny osobistej dla dzieci z Domu Dziecka nr 1 w Białymstoku).
  • Aktywną współpracę z rodzicami (możliwość współdecydowania o sprawach oddziałów przedszkolnych oraz podejmowania różnorodnych działań na rzecz dzieci i placówki).