Za nami kolejna Debata Oksfordzka SP12 klas ósmych!

ZOBACZ

4 kwietnia uczniowie zmierzyli się z tematem współczesnego systemu szkolnictwa. Grupa Propozycji - Ula, Hania, Szymon i Magda - broniła tezy, że współczesny system edukacji wymaga całkowitej zmiany. Zmorą uczniowską jest zakuwanie licznych definicji i poczucie bezsensowności takiej nauki. A ciągłe ocenianie? Kogo motywują jedynki?

Grupa Opozycji - Nikola, Julka, Lidka i Julka - stanęła jednak w obronie współczesnej szkoły: jest wiele dobrych stron i nie możemy wszystkiego przekreślić. Dzisiejsze szkoły są nowoczesne, wyposażone w sprzęt multimedialny, co ułatwia przyswajanie wiedzy. Proponują naukę poprzez różne projekty, wymiany międzynarodowe, akcje tematyczne. No i nic nie zastąpi szkoły jako środowiska, w którym młodzi ludzie poznają się, zaprzyjaźniają, uczą się współpracy i współdecydowania.

Publiczność bacznie przysłuchiwała się mówcom, żywo oklaskując kolejne wystąpienia swoich koleżanek i kolegów. Jury wskazało grupę Propozycji jako zwycięzców tegorocznej debaty, choć podkreśliło, że obie grupy były świetnie przygotowane. Gratulujemy!

Monika Piszczatowska, Agnieszka Brzozowska