XLIII Finał Wojewódzkiego Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych

12 maja 2022r. nasza szkoła pełniła zaszczytną rolę gospodarza XLIII Finału Wojewódzkiego Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych. 52 uczniów tworzących 13 czteroosobowe zespoły z całego województwa rywalizowało ze sobą w konkurencjach praktycznych: jazda rowerem po MRD i torze przeszkód, a także podczas pisania testów.   Organizatorem Turnieju był ZO PZM Białystok wraz z Wojewódzkimi Ośrodkami Ruchu Drogowego w Białymstoku, Łomży i Suwałkach, Komendą Wojewódzką Policji w Białymstoku, Podlaskim Oddziałem Okręgowym PCK w Białymstoku, Kuratorium Oświaty w Białymstoku oraz Szkołą Podstawową nr 12 im. Zygmunta Glogera w Białymstoku. Zwycięska drużyna będzie reprezentowała województwo podlaskie w dniach 6-7 czerwca w Finale Krajowym, który również odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 12 im. Zygmunta Glogera w Białymstoku.