Wycieczka klasy 5a, 5b, 5c

W dniach 9-10.05. 2023r. uczniowie klasy 5a, 5b i  5c udali się na dwudniową wycieczkę do Torunia.

W programie wycieczki było Stare Miasto, Ratusz Staromiejski, Krzywa Wieża, Spichlerz, Katedra Świętojańska- w której wisi największy w Polsce dzwon oraz pomnik Mikołaja  Kopernika- miejsce spotkań wielu turystów. Wielką atrakcją okazał się seans w toruńskim Planetarium oraz warsztaty piernikowe.

W późnych godzinach wieczornych mali podróżnicy dotarli do miejsca zakwaterowania i z wielkim apetytem zasiedli do kolacji.

Kolejny dzień obfitował w nie lada atrakcje turystyczne- wizyta w największym w Europie rezerwacie archeologicznym.

Pod spacerze w promieniach pięknego słońca uczniowie udali się do następnego punktu wycieczki - Kruszwicy – gdzie z „Mysiej  Wieży” podziwiali Jezioro Gopło.

Po smacznym obiedzie w pobliskiej restauracji wszyscy udali się w podróż powrotną. Zmęczeni ale pełni wrażeń piątoklasiści już planują kolejny wyjazd.