Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023

Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy

Ważnych jest kilka tych chwil, tych na które

czekamy...

/M.Grechuta/

22 czerwca 2023 roku w murach naszej szkoły odbyła się uroczystość ukończenia przez uczniów klas ósmych szkoły podstawowej. W tym roku pożegnaliśmy 203 absolwentów.

Otwarcia ceremonii dokonała pani Wicedyrektor, Katarzyna Andryszewska, witając wszystkich zaproszonych gości. Następnie, po odśpiewaniu hymnu narodowego oraz pieśni szkoły, uczniowie klas ósmych przekazali sztandar szkoły młodszym kolegom.

Ważnym momentem uroczystości było wręczenie przez panią Dyrektor Annę Satuła i wychowawców klas ósmych „złotych sówek” uczniom, którzy uzyskali średnią ocen co najmniej 5,00  oraz listów gratulacyjnych rodzicom uczniów ze świadectwami z wyróżnieniem.

Dyrekcja szkoły przyznała również nagrody laureatom za udział w konkursach przedmiotowych oraz za szczególną działalność na rzecz szkoły i  środowiska lokalnego.

Wyjątkowym dla uczniów momentem było wręczenie stypendiów Dyrektora SP 12 za szczególne osiągnięcia naukowe i sportowe.

Następnie głos zabrali uczniowie - reprezentanci klas ósmych, siódmych i najmłodszych – trzecich, którzy przedstawili krótki program artystyczny. Wprowadzili zebranych w niezwykle radosny nastrój.

Z kolei ósmoklasiści podziękowali dyrekcji, nauczycielom, pracownikom szkoły oraz swoim rodzicom za trud, życzliwość i wyrozumiałość, wskazywanie właściwych dróg, dzięki którym doszli do tego etapu życia.

Drodzy Uczniowie, przyjmijcie jeszcze raz nasze gratulacje. Życzymy, aby wysiłek i wytrwałość w pogłębianiu wiedzy, a także nabywanie nowych umiejętności przyniosły Wam same sukcesy na kolejnym etapie Waszej edukacji szkolnej oraz w dalszym życiu. Pamiętajcie, wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie Was pozbawić.

Do zobaczenia już poza murami naszej szkoły!

A. Jabłońska