Edukacyjnie, wesoło i smakowicie...

tak celebrowały Dzień Dziecka klasy: VIB i VIIIB.

Uczestnicy spotkania zostali powitani przez Panią Beatę Zadykowicz - Dyrektor Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku oraz Członka Zarządu Województwa Podlaskiego p. Wiesławę Burnos. Towarzyszyła im tajemnicza postać - Łoś Czytuś – dobry Duch Książnicy Podlaskiej. Następnie uczniowie wzięli udział w warsztatach, które poprowadził p. Piotr Maksim – rapujący nauczyciel języka polskiego. Bawili się, tworzyli mini graffiti swoich imion przy okazji rapując i śpiewając. Zdobywali nagrody i jednocześnie poznali niezwykłą historię rapu, popularnej formy muzyki, która swój początek wywodzi z subkultury hip- hopowej. Po smakowitym poczęstunku udali się na zwiedzanie biblioteki. Mieli okazję korzystać z jej zasobów, np. słuchając ulubionej muzyki, grając w szachy czy też na pianinie.

E. Pietryszyk, J. Żyłkiewicz,