Dzień Języków Obcych

Europejski Dzień Języków obchodzony jest 26 września każdego roku od 2001 r. z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską.

W poniedziałek 26.09.2022 nasza społeczność szkolna klas 1-8 także uczciła to święto.

Wprowadzeniem do zajęć z języka angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego i francuskiego było przypomnienie historii Europejskiego Dnia Języków. Jego głównym celem jest zachęcenie do nauki języków obcych w każdym wieku oraz poznawanie kultur innych państw.

Uczniowie SP 12 dobrze  wiedzą, że warto uczyć się języków!

Wykonali barwne i pomysłowe plakaty z ciekawostkami o krajach Europy, prezentacje Power Point. Rozwiązywali quizy językowe, opowiadali o swoich zagranicznych podróżach, układali hasła promujące naukę języków.

Pracowali m.in. metodą "odwróconej lekcji",  wykorzystywali  także rutyny Myślenia Krytycznego. Rutyny takie jak, Kawusia’, ‚12 pytań’, ‚Pomyśl, znajdź parę, podziel się’ uprzyjemniły ten dzień i pobudziły kreatywność uczniów.

DJO_tytul_1.png

A.Daniluk