Debata Oksfordzka klas ósmych

5 kwietnia 2022 r. w naszej szkole odbyła się Debata Oksfordzka klas ósmych. Uczniowie mieli okazję przed szerokim audytorium sprawdzić się w roli mówców. Każdy z uczestników, w określonym wcześniej czasie, przedstawiał argumenty do postawionej tezy.

Przed samym wydarzeniem wybrani uczniowie ustalili temat debaty: "Postęp technologiczny to ogromne ułatwienia w życiu i plus dla rozwoju naszej cywilizacji".

Następnie każdy z uczestników wybrał swoje zadanie. Uczniowie mogli zostać członkami Jury, zasiadać w Opozycji lub Propozycji oraz został wybrany Marszałek.

To właśnie Marszałek prowadził debatę, a przedstawiciele Opozycji i Propozycji, na zmianę, przedstawiali wcześniej przygotowane argumenty. Uczniowie mieli też możliwość "ad vocem", czyli skomentowania wypowiedzi przeciwnika.

Sama debata przebiegała przy udziale przedstawicieli wszystkich klas siódmych i ósmych. Swoją obecnością zaszczyciły nas także Pani Dyrektor Anna Satuła i Pani Wicedyrektor Katarzyna Andryszewska.

Uczniowie wypowiadali się z dużą pewnością siebie, w każdej wypowiedzi widać było duże zaangażowanie oraz przygotowanie merytoryczne. Argumenty były przemyślane i bardzo dobrze dobrane. Jak się później okazało, właśnie to dobre przygotowanie sprawiło trudność Jury, które miało wyłonić lepszych mówców. Ostatecznie 1 punktem wygrała Opozycja.

Wszystkim uczniom gratulujemy przygotowania oraz sprostania niełatwemu zadaniu, jakim jest przemawianie przed szerokim audytorium.

Do zobaczenia za rok na kolejnej Debacie Oksfordzkiej!

Zapraszamy do obejrzenia filmu oraz galerii zdjęć.

Organizatorki: Monika Piszczatowska i Agnieszka Brzozowska