Pierwszaki z wizytą w grodzie

Pierwszaki z wizytą w grodzie.

Była to pierwsza, ale z pewnością nie ostatnia wizyta klasy 1e w Centrum Edukacji Muzeum Wojska.  W tym magicznym miejscu dowiedzieliśmy się że w dawnych czasach ludzie nie mieszkali w miastach z samochodami, autobusami i sklepami na każdym rogu. Mieszkali w grodach! Trudno dostępnych, z własną władzą i swoimi prawami. Gdzie budowano grody? Jak wyglądały? Jak były bronione? Kto to był Mieszko I i kim była jego żona? Jak wyglądał strój wojów? Na te i inne pytania poszukiwaliśmy odpowiedzi  podczas warsztatów „Z wizytą w grodzie”. Podczas klasowej wycieczki spacerowaliśmy  po urokliwych o tej porze roku białostockich Plantach.  Urzekły nas zabytki Białegostoku: Pałac Branickich, Kościół Farny, Teatr Dramatyczny. Wycieczkę uważamy za bardzo udaną!

Celina Borowska