Uroki życia na wsi

Uroki życia na wsi - wycieczka

23 maja uczniowie klas IIb i IIe uczestniczyli w wycieczce do gospodarstwa agroturystycznego w Grabówce.

Podczas pobytu na wsi zwiedzili gospodarstwo oraz mieli możliwość bezpośredniego poznawania roślin i zwierząt poprzez obserwację, dotykanie, głaskanie, porównywanie. Wysłuchali barwnych opowieści ze zwierzętami w tle (Były to kozy, owce, kury, indyki, kaczki, gęsi, perliczki, pawie, psy pasterskie) oraz odpowiedzi na zadane interesujące pytania. Wzięli udział w warsztatach artystycznych, podczas których wykonali mydełka. Obejrzeli pokaz pasienia owiec z udziałem psów pasterskich oraz utrwalili zasady bezpieczeństwa - Jak zachować się przy psie?
Uwieńczeniem pobytu były wspólne zabawy i gry integracyjne z wykorzystaniem nietypowych urządzeń terenowych (m.in. domku na kamieniach, huśtawki z opony, trampoliny), ognisko z kiełbaskami oraz orzeźwiający kompocik z owoców i mięty.
Pełni wspaniałych wrażeń oraz ze wspomnieniami uroków życia na wsi powróciliśmy do naszej szkoły.

Marianna Leszko
Ala Anna Kujałowicz