Silvarium - park leśny w Poczopku

We wrześniu uczniowie klas II i III byli na wycieczce w Silvarium - parku leśnym w Poczopku. Wyznaczone ścieżki edukacyjne poprowadzone zostały w taki sposób, że mogliśmy poznać najpiękniejsze zakątki Puszczy Knyszyńskiej. Podczas lekcji przyrodniczej uczniowie dowiedzieli się, jakie rośliny i zwierzęta występują w poszczególnych warstwach lasu. Bardzo ciekawą atrakcją był Park Megalitów czyli wędrujące skały. W Galerii Na Skraju Puszczy można było podziwiać zwierzęta, owady i rośliny, których nie udało się zobaczyć podczas wędrówek po Puszczy Knyszyńskiej. Dopełnieniem naszej wycieczki były liczne, malownicze mostki, strumyki, drewniane rzeźby, a także zegar słoneczny i dom sów, tajemniczo nazwany Strigiforium.

K.Radziwońska