Radosne Alleluja w klasie szkolnej…

„Są takie święta raz do roku,
co budzą życie, budzą czas.
Wszystko rozkwita w słońca blasku
i wielka miłość rośnie w nas.
Miłość do ludzi, do przyrody,
w zielone każdy z wiosną gra.
Już zima poszła spać za morza,
a w naszych sercach radość trwa…”

Dnia 13 kwietnia 2022r. z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych uczniowie klasy 2e zorganizowali klasowe spotkanie wielkanocne. W dniu poprzedzającym spotkanie dzieci wykonały wielkanocne baranki oraz rozmawiały i utrwalały wiadomości na temat tradycji związanych ze Świętami Wielkiej Nocy. Podejmowanym działaniom towarzyszyło słuchanie oraz śpiew „Piosenki Wielkanocnej”. Uczniowie wspólnie wykonali w klasie świąteczną dekorację oraz papierowe koszyczki na czekoladowe jajeczka.
W klimat świątecznego spotkania wprowadziły dzieci fragmenty tekstów ks. Jana Twardowskiego ,,Wielkanocne idą święta…”. Następnie uczniowie złożyli sobie życzenia świąteczne oraz spróbowali jak smakują baby wielkanocne.
     Na placu szkolnym z radością uczestniczyły w zabawie chowania jajek.
Mamy nadzieję, że radość płynąca z obchodów tych Świąt będzie panowała w naszych sercach w kolejnych dniach nauki w szkole… .

Marianna Leszko