KTO TY JESTEŚ? POLAK MAŁY…

Uczniowie klas I-III przedłużyli czas majowego świętowania uczestnicząc 5 V 2022
w Szkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji Patriotycznej ,,KTO TY JESTEŚ”.
Celem konkursu było stworzenie warunków do pielęgnowania pięknej mowy ojczystej
oraz kształtowania postaw umiłowania Ojczyzny i dumy z tego, że jesteśmy Polakami.
Dzieci recytowały różnorodne wiersze m.in. ,,Polska” ,,Co to jest Polaka” ,,Moja mała Ojczyzna” ,,Twój dom” ,,Czy ty kochasz” ,,Żołnierz polski” oraz ,,Katechizm Polskiego Dziecka”.
Wszyscy wykonawcy zaprezentowali wysoki poziom. Jury w składzie Magdalena Muszyńska (logopeda), Agnieszka Brzozowska ( nauczyciel jęz. polskiego) przyznało nagrody:

1. I miejsce - Jakub Głowicki - kl. II A
  2. II miejsce - Matylda Rećko - kl. II C
  3. III miejsce - Liliana Filipiuk - kl. I F

wyróżnienia:

• Antoni Jeliński - kl. I D
  • Patrycja Szymańska - kl. II B
  • Natalia Tur - kl. II E
  • Iwo Kasprzyński - kl. II F

Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni wielkimi brawami oraz dyplomami. Dodatkowo uczniowie nagrodzeni i wyróżnieni otrzymali upominki książkowe.
Uczestnicy swoją postawą i zaangażowaniem stworzyli doniosłą atmosferę spotkania. Była to niezwykła lekcja patriotyzmu.
Dziękując małym artystom i opiekunom za przygotowanie zapraszamy do udziału za rok:)

Marianna Leszko
oraz współorganizatorzy: