Katarzynki i andrzejki

,,Katarzynki” – nietypowe święto…

Święta Katarzyna Adwent rozpoczyna”, głosi ludowa mądrość. Obchodzone 24 listopada katarzynki to był czas przepowiedni dla kawalerów, zaś andrzejki z 30 listopada służyły głównie niezamężnym pannom. Oba te dni były kiedyś chętnie i hucznie celebrowane. Wspólnym mianownikiem obu tradycji było oczywiście zgłębienie intrygującej przyszłości, związanej z małżeństwem:)

Czerpiąc inspiracje z tradycji uczniowie klas I-III, radośnie świętowali katarzynki oraz andrzejki.
Połączenie obu wydarzeń wprowadziło wszystkich uczestników w doskonały nastój wspólnych zabaw i gier integracyjnych. Kochani Rodzice zadbali o dodatkowe osłodzenie imprezy piernikowymi Katarzynkami oraz przepysznymi babeczkami… .

Dzięki wsparciu Samorządu Uczniowskiego, andrzejkową zabawę młodszym kolegom zorganizowali uczniowie najstarszych klas naszej szkoły. Dziękujemy!