Dzień Bezpiecznego Internetu „Działajmy razem”

Dzień Bezpiecznego Internetu 2022 obchodzony jest 8 lutego, pod hasłem „Działajmy razem”. Inicjatywa ta ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zapoznanie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.

Nasza szkoła co roku uczestniczy w tej ogólnoświatowej inicjatywie. W tym roku proponujemy uczniom udział w szkolnych konkursach:

• konkursem szkolnym dla klas 1-3: „Narysuj wirusa komputerowego”– dzieci wykonują rysunki na kartkach formatu A4 (technika dowolna), fotografują prace i odsyłają do swojego wychowawcy

W lutym uczniowie klas 4-8, w ramach lekcji informatyki wezmą udział w lekcjach poświęconych rozsądnemu i bezpiecznemu korzystaniu z nowoczesnych technologii i sieci internetowej. Pod koniec miesiąca zaś sprawdzą swoją wiedzę w „Wielkim teście wiedzy o bezpiecznym Internecie”.

Po powrocie klas 5-8 do nauki stacjonarnej, odbędą się zajęcia starsi uczą młodszych, w czasie których uczniowie klas starszych podzielą się swoją wiedzą o bezpiecznym Internecie z uczniami klas 1-3.

Rodziców i nauczycieli zachęcamy do pogłębienia wiedzy o bezpieczeństwie dzieci i młodzieży w sieci, korzystając z materiałów zamieszczonych na stronie: https://www.saferinternet.pl/dbi/pakiety-edukacyjne.html

Nauczyciele informatyki