Bliżej sztuki…

W piątek 10 czerwca 2022 r. uczniowie kasy IIe wybrali się na wycieczkę do Galerii im. Sleńdzińskich na wystawę stałą: „Sztuka w Genach. Sleńdzińscy”. Galeria od niedawna funkcjonuje w centrum Białegostoku przy ul. Rynek Kościuszki 4, dlatego dzieci miały okazję również zaobserwować zmiany zachodzące w ,,sercu” naszego miasta.
W galerii poznali najważniejsze dzieła Ludomira Sleńdzińskiego oraz prace jego ojca i dziadka. Rozpoznawali i nazywali podstawowe gatunki dzieł malarskich i graficznych.
Mieli możliwość obserwacji z bliska namalowanych precyzyjnie portretów, pejzaży niezapomnianego Wilna, obrazów wielobocznych, rzeźb w drewnie i polichromii oraz wysłuchania niezwykłych interpretacji powstałych dzieł.
     Do tego wyjątkowego miejsca, zapewne powrócimy na warsztaty w nowym roku szkolnym, aby rozwijać kreatywność i talent artystyczny młodych twórców.

Marianna Leszko