Bezpieczna droga do szkoły

"Bezpieczna droga do szkoły"

Dnia 6 i 9 września 2022r. w ramach akcji Bezpieczna droga do szkoły/domu odbyły się spotkania uczniów klas pierwszych z funkcjonariuszkami policji z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku.

Zaproszeni goście rozmawiali z dziećmi o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjantki zwróciły uwagę na konieczność (obowiązek) wyposażenia ubrań i plecaków w elementy odblaskowe. Przestrzegały najmłodszych przed zabawami w pobliżu jezdni. Przypomniały uczniom zasady zachowania się w sytuacji spotkania z nieznajomym. Utrwaliły z dziećmi znajomość numerów alarmowych oraz kształtowały umiejętności wzywania pogotowia ratunkowego i informowania służb ratowniczych o niepokojącym zdarzeniu.

Serdeczna i otwarta postawa funkcjonariuszek policji sprawiła, że uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w pogadance oraz w praktycznych zabawach i ćwiczeniach. "

Marianna Leszko

Klaudia Radziwońska