Babie lato w Skansenie

W październiku 2021 klasy IIb i IIe uczestniczyły w wycieczce do Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej.  Uczniowie wzięli udział w imprezie edukacyjnej ,,Babie Lato w Skansenie”.  Podczas zajęć utrwalili wiedzę i umiejętności dotyczące zdrowego odżywiania oraz prac, jakie wykonuje się w podlaskich domach u progu jesieni.  Poznały sposoby przygotowywania, przechowywania zapasów z warzyw i owoców w tradycyjnej wiejskiej spiżarni oraz uczestniczyli w pokazie tłoczenia oleju. Wiele radości i pozytywnych emocji wywołały zabawy i ćwiczenia ruchowe (integracyjne) np. rzuty ziemniakami do kosza, skoki w workach. Jesienne przyrodnicze otoczenie stwarzało okazję do doskonalenia umiejętności rozpoznawania i nazywania drzew iglastych oraz liściastych.

M. Leszko