Ostatnia relacja z Koralinki

To już ostatnia  w tym roku szkolnym relacja z działań w pracowni robótek ręcznych i krawiectwa „Koralinka” wyposażonej w ramach #Laboratoria przyszłości.

Uczniowie z grupy robótek ręcznych na zakończenie całorocznej pracy odwiedzili sklep z tkaninami. Różnorodność wzorów, kolorów i rodzajów materiałów tam zgromadzonych poruszała wyobraźnię. No i skończyło się na zakupach dodatków do kostiumów starożytnych Greków:)

Dziewczynki z grupy krawieckiej zmierzyły się z szyciem obrusów i bieżników na stół. Dzięki wsparciu rodziców i nauczycieli, którzy przekazali nam nieodpłatnie  różne materiały- było z czego wybierać. Każda wybrała tkaninę pasującą kolorystycznie do wystroju swojego mieszkania. Potem trzeba było wyciąć właściwy wymiar, podłożyć na maszynie i uprasować.

Jesteśmy dumne, że w ciągu roku udało nam się stworzyć tak dużo pięknych, przydatnych rzeczy!

V. Kułak