Wizyta w Sztokholmie

Nauczyciele naszej szkoły w ramach projektu ThinkEco for a better future  biorą udział w mobilnościach zagranicznych, takich jak kursy i szkolenia, w trakcie których podnoszą oni własne kompetencje zawodowe. W dniach 23.04-29.04 odbyła się mobilność do Sztokholmu na szkolenie pt. Structured Educational School  Visits and Training Seminars.

W ramach kursu pracownicy szkoły mieli możliwość poznawania nowoczesnych i innowacyjnych metod nauczania w szwedzkich szkołach,  co pozwoliło na  pogłębienie współpracy międzynarodowej, obserwacje promowania edukacji ekologicznej. Podczas wyjazdu miałyśmy okazję podnosić nasze umiejętności językowe i poznać system edukacji w Szwecji. Chciałybyśmy, żeby w naszej szkole nastąpił wzrost zaangażowania nauczycieli w europejskiej programy mobilnościowe.

W szkoleniu wzięło udział 91 nauczycieli z 11 krajów: Bułgaria, Włochy, Hiszpania, Portugalia, Grecja, Czechy, Niemcy, Francja, Irlandia, Węgry, Polska.

Odwiedziłyśmy trzy szkoły: Szkołę Podstawową Ursviksvagen w Sztokholmie, Szkołę Podstawową Vittra Brotrop – również w stolicy Szwecji, oraz Szkołę Podstawową Vasterangsskolan w mieście Balsta.

Izabela Monieta

Anna Satuła