Videokonferencja pomiędzy szkołami w Polsce i Grecji

Videokonferencja pomiędzy szkołami w Polsce i Grecji w mieście Ioannia w której uczestniczyli uczniowie z klasy 5a i 5c, była poświęcona tematyce ochrony środowiska. Celem spotkania było promowanie troski o nasze otoczenie i zwrócenie uwagi na działania, które każdy z nas może podjąć, aby chronić planetę.

Podczas konferencji uczniowie mieli okazję wymienić się pomysłami, doświadczeniami i refleksjami na temat ochrony środowiska w swoich krajach. Rozmawiano o globalnych problemach, takich jak zmiany klimatyczne, zanieczyszczenie powietrza i odpadów, oraz o lokalnych inicjatywach podejmowanych w celu poprawy sytuacji.

Podczas dyskusji wszyscy uczestnicy wyrazili swoje zaniepokojenie dotyczące stanu naszej planety i zadeklarowali zaangażowanie w podejmowanie działań na rzecz ochrony środowiska.

Videokonferencja była nie tylko inspirującym doświadczeniem dla uczniów, ale również przypomniała im, jak ważne jest troszczenie się o środowisko naturalne. Dzięki temu spotkaniu uczniowie z klasy 5a i 5c zdali sobie sprawę, że ich indywidualne działania mogą mieć pozytywny wpływ na przyszłość naszej planety.

Izabela Monieta