Szkolenie „Teaching Sustainable Development” w ramach programu Erasmus + w Hiszpanii

W maju  nauczycielki naszej szkoły uczestniczyły w szkoleniu w Maladze, w Hiszpanii w ramach realizacji projektu  „Think Eco for a better future” . Celem szkolenia było poszerzanie wiedzy na temat ekologii w kontekście zmian klimatycznych, wzmacnianie potrzeby dbania o środowisko oraz promowanie postaw proekologicznych. W trakcie szkolenia pokazywane były metody pracy z uczniami o tej tematyce. W trakcie kursu promowana była postawa troski o naszą planetę, zwracano nam uwagę na codzienne działania chroniące naszą planetę i pomysły, jak takie działania możemy wdrażać w pracy z naszymi uczniami. Główną istotą było poznanie celów zrównoważonego rozwoju wyznaczonych przez ONZ. Szkolenie pozwoliło na  wymianę doświadczeń i pomysłów z nauczycielami z Włoch, Rumunii, Łotwy i Belgii. Ćwiczenia aktywizujące dotyczyły  globalnego ocieplenia, zanieczyszczenia powietrza, dbania o środowisko naturalne w różnych krajach. Poznaliśmy sposoby jak ciekawie uczyć dzieci prawidłowego segregowania śmieci i jakie inicjatywy mali uczniowie mogą podejmować w celu poprawy sytuacji ekologicznej i ochrony środowiska lokalnie.

I.Perkowska, M. Ozorowska, A.Pawluk