Szkoła Podstawowa Nr 12 im. Zygmunta Glogera w Białymstoku otrzymała Akredytację Erasmusa w sektorze edukacji szkolnej KA 120-SCH

Na 465 wniosków złożonych w terminie 19.10.2022 przez szkoły z całej Polski w ramach akcji 1 programu Erasmus+ w konkursie 2022 (KA120-SCH) akredytację otrzymały tylko dwie szkoły z Białegostoku.

Projekt „Dobry Start w Przyszłość - praca z uczniem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi” dotyczy ogólnie pojętej kwestii dostępności w odniesieniu do wszystkich członków społeczności szkolnej. Kładzie nacisk na zapewnienie dostępności w miejscu niedostępnym dla osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, włączenia osób z niepełnosprawnościami, ale także osób przybywających z innych systemów edukacyjnych, w tym uchodźców, w życie szkoły, miasta. Ponadto  ma na celu kształtowanie  kompetencji, które umożliwiają sprawne funkcjonowanie we współczesnym świecie, nabycie umiejętności, które zaowocują także w późniejszym życiu. Przewodnikami w zdobywaniu wiedzy i nowych kompetencji będą nauczyciele, którzy pozyskane w trakcie mobilności umiejętności przekażą członkom społeczności szkolnej. Kolejnym celem jest wspieranie w ramach uczenia się przez całe życie edukacyjnego, zawodowego i osobistego rozwoju uczestników projektu.

erasmus.jpg   frse.png