„Zerówka – sprawne ciało, mądra główka”

"Każde dziecko o tym wie:

Chcesz być zdrowy - ruszaj się!

Sport to bardzo ważna sprawa.

Są reguły, jest zabawa. (...)

Sport nauczyć może wiele.

Zdrowy duch jest w zdrowym ciele,

a z wszystkiego jedna racja:

górą sport i rekreacja!"

Dziś w naszym przedszkolu było wielkie wydarzenie. Na hali sportowej odbyły się Międzyprzedszkolne zawody sportowe pod hasłem „Zerówka – sprawne ciało, mądra główka”. Nasze przedszkole konkurowało wraz z Przedszkolem Niepublicznym numer 8 „Bajka” oraz Przedszkolem Samorządowym numer 40 „Wesoła Ludwiczka”. Dzieci z zerówek zmierzyły się w czterech konkurencjach sprawdzających sprawność fizyczną oraz w quizie na temat wiedzy ogólnej. Rywalizacja była zacięta, ale dzięki dużemu dopingowi naszych przedszkolaków zajęliśmy pierwsze miejsce. Wszystkim uczestnikom zawodów zostały wręczone pamiątkowe medale oraz dyplomy. Na koniec mogliśmy obejrzeć występ gimnastyczek z SP12. Wszystkim z całego serca gratulujemy osiągnięć i do zobaczenia za rok!

Justyna Szerel,

Katarzyna Suchodolska