Tydzień zdrowia w świetlicy

Dni 25 - 29 kwietnia 2022 roku upłynęły w naszej świetlicy pod hasłem zdrowia. Głównym celem zajęć świetlicowych była promocja zdrowego stylu życia, właściwego odżywiania i profilaktyki medycznej, a także zwrócenie uwagi na ogromną rolę aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży.

Zdrowy tydzień rozpoczął się od wyjaśnienia uczniom wyrażenia "piramida zdrowego żywienia". Nawiązuje ono do kształtu piramid egipskich. Na wierzchołku znajdują się te produkty, których musimy jeść najmniej, a podstawa - to te produkty, które powinny być najważniejszą częścią jadłospisu. W niej znajduje się też aktywność fizyczna i ruch. Dzieci wzięły udział w zawodach unihokeja, które zorganizowaliśmy na sali gimnastycznej pod czujnym okiem Pana Krzysztofa Kolendo. To był tydzień pełen aktywności !

Agnieszka Mazerska