Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

23 kwietnia obchodzony  był Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji młodzież naszej szkoły podczas lekcji języka polskiego przypomniała wiadomości dotyczące ewolucji książki - od rysunków wyrytych na ścianach jaskiń do książki jako e-buka. Uczniowie zostali zostali  zapoznani z procesem  powstawania książki  papierowej w formie kodeksu.  Obejrzeli również ciekawostki związane z książkami  i film na temat przestrzegania praw autorskich.  Wzięli czynny udział w licznych akcjach tematycznych przygotowanych  przez nauczycieli polonistów oraz nauczycieli bibliotekarzy.

W bibliotece zostały zaprezentowane nowości wydawnicze, które przypadły do gustu czytelniczego naszych uczniów.

Na holu można było przeczytać informacje zamieszczone na gazetce na temat Dnia Książki i Praw Autorskich.

Podczas zajęć języka polskiego uczniowie redagowali dalszy ciąg przygód bohaterów albo nowe zakończenie wybranej lektury. Wykonywali sleeveface, czyli ubierz się w książkę.

Podsumowaniem działań  uczniowskich był udział w konkursie plastycznym pt. „Najładniejsza zakładka do książki”.

Ewa Puciłowska