Półkolonie „Lato w mieście”

W dniach 18- 29 lipca 2022 r. w naszej szkole odbyły się 2 turnusy półkolonii  „Lato w mieście”, w których wzięły udział dzieci ukraińskie i polskie. Zajęcia odbywały się w godzinach 8.00-16.00. Program   letniego wypoczynku był bardzo atrakcyjny. Liczne aktywności rekreacyjne : sportowe, plastyczne, muzyczne, łamigłówki bardzo podobały się dzieciom, co widać było w ich zaangażowaniu i emocjach panujących podczas działania.  Wśród atrakcji były  wyjścia do parków rozrywki, kręgielni, kina. Formą aktywnej zabawy okazały  także spotkania z językiem polskim, podczas których dzieci ukraińskie mogły podnieść swoje kompetencje językowe. W pierwszym tygodniu turnusu, uczestników półkolonii odwiedził pan  Rafał Rudnicki, zastępca prezydenta Białegostoku. Spotkanie odbyło się w bardzo przyjemnej atmosferze. Na zakończenie każdego turnusu przygotowano okolicznościowe dyplomy oraz drobne upominki.  Półkolonie były bardzo ciekawą i bezpieczną formą spędzania wolnego czasu przez dzieci. Ich uśmiechy na buziach, zaangażowanie podczas różnych form aktywności , utwierdzają  w przekonaniu, że wszyscy miło i przyjemnie spędzili czas. Również swoje zadowolenie wyrazili rodzice uczestników letniego wypoczynku.

Renata Muczyńska