Patriotyczne Śpiewanie 2023

Patriotyczne Śpiewanie 2023 "Narodowe Święto Niepodległości - to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych. Ponad 220 lat temu nasza ojczyzna utraciła wolność. I choć Polskę wymazano z mapy świata, to zawsze była obecna w sercach Polaków. W latach niewoli Polacy wielokrotnie chwytali za broń przeciwko zaborcom. Niestety te zrywy były szybko i krwawo tłumione.  Po 123 latach niewoli, 11 listopada 1918 roku, w dniu zakończenia I wojny światowej, Polska odzyskała wolność. Dzień 11 listopada to święto naszej Ojczyzny i wszystkich Polaków. Tego dnia w sposób szczególny oddajemy hołd ludziom, którzy polegli w walce o to, by Polska powróciła na mapę Europy. Uroczyście świętujemy 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości poprzez wspólne śpiewanie pieśni i piosenek patriotycznych. W poczuciu wspólnoty pielęgnujemy tradycje naszych przodków, łączymy się z prawdą i historią polskich dziejów.
  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Szkoła Podstawowa Nr 12
im. Zygmunta Glogera w Białymstoku
ul. Komisji Edukacji Narodowej 1A
15-687 Białystok
tel.: 85 679 38 80
e-mail: sekretariat@sp12.bialystok.pl

Powrót na początek strony