Matematyczne Walentynki.

Walentynki to wyjątkowy dzień, w którym świętujemy dobro, przyjaźń i miłość. W naszej szkole podczas lekcji matematyki uczniowie wykonali różne projekty, w zależności od klasy i możliwości indywidualnych dzieci:

• Walentynkowa geometria. Trójkąty i czworokąty (rodzaje, obwody, pola, kąty).
  • Walentynkowy projekt, w którym zadaniem dzieci było narysowanie serca na podstawie kwadratu i dwóch połówek koła zgodnie z instrukcją oraz pokolorowanie wg uznania, ale z zastosowaniem narzuconych warunków.
  • Ukryty obrazek serca. Kąty przyległe, wierzchołkowe, odpowiadające.
  • Układ współrzędnych I love Math.
  • Efektem działań jest wystawa kreatywnych prac zdobiąca sale i hole w naszej szkole. Cudownie.

Pomysły na projekty zaczerpnęłyśmy od @Inspire Math Matematyka - jak zwykle składamy serdeczne podziękowania za ogrom inspiracji.

Nauczyciele matematyki