Listopad-grudzień 2022 - pod znakiem praw człowieka i tolerancji

Listopad i grudzień to miesiące, w których przypominaliśmy, czym są prawa człowieka, kogo chronią i w jaki sposób. Mówiliśmy też o równości wobec praw oraz o tolerancji.  16.11 to Międzynarodowy Dzień Tolerancji, zaś 10.12 - Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka.

„Na świecie prawa człowieka są coraz częściej łamane” – takiej tezy w międzyklasowej debacie oksfordzkiej bronili przedstawiciele klasy 7 B, zaś na temat ochrony praw i o rosnącej tolerancji  wypowiadali się przedstawiciele klasy 7 A. Uczniów klas siódmych wsparły panie: Monika Piszczatowska i Ewa Puciłowska.

Młodsi uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym pod hasłem: „Mój kolega cudzoziemiec”, przygotowanym przez panie: Agnieszkę Kikolską-Giesko i Danutę Paniczko.

Pani Małgorzata Jabłońska i pan Adam Lutarewicz przygotowali wystawkę tematyczną o prawach człowieka.