III Międzynarodowa edycja VII Ogólnopolskiej edycji bicia rekordu w czytaniu na przerwie

26 października  2022 r. społeczność naszej szkoły wzięła udział w  III Międzynarodowej edycji VII ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie „ Przerwa na czytanie”.

Dzisiejsza impreza czytelnicza spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem. W wydarzeniu brali udział przedszkolaki, dzieciaki  z „ zerówek”, uczniowie klas I-VIII, dyrekcja szkoły,  nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi.  Biblioteka szkolna pękała w szwach, gdy na przerwie  wtargnęli do niej „zaczytani” uczniowie. Na szkolnych korytarzach słychać było szelest przewracanych kartek, praktycznie każdy zakamarek  budynku był oblegany przez  naszych czytelników. W salach lekcyjnych także można było spotkać uczniów , którzy czytali swoje ulubione książki. Niektórzy przebrali się za postacie z ulubionych lektur. Obcowanie z książką wprawiło wszystkich w znakomity nastrój. To wspaniała okazja do integracji tak wielkiego zespołu, jakim jesteśmy.

Dzisiejsza akcja miała na celu promocję czytelnictwa , uświadomienie uczniom, że czytanie jest ważne oraz zachęcenie wszystkich do sięgania po książkę w każdej sytuacji i w każdym miejscu.

Jesteśmy bardzo dumni z tego, że mogliśmy wziąć udział w tak szczytnej akcji. Dzisiejszy rekord biło 864 czytelników!

BRAWO DWUNASTKA !!!