„DZIECIAKI SADZENIAKI”- udział w warsztatach

19 października uczniowie klasy IIIe wzięli udział w warsztatach „Dzieciaki Sadzeniaki” organizowanych przez sklep Leroy Merlin przy ul. Produkcyjnej. Ich celem było pogłębienie wiedzy przyrodniczej oraz podęcie konkretnych działań tj. kształtowanie umiejętności sadzenia roślin oraz właściwej ich pielęgnacji.

W części teoretycznej dzieci na podstawie prezentacji poznały „Ciekawostki ze świata roślin” oraz sprawdziły swoją wiedzę uczestnicząc na podsumowanie w quizie. Wiele radości każdemu dziecku sprawiło zdobycie nagrody w formie świecących przyrodniczych gadżetów.

Następnie w części praktycznej uczniowie poznali kolejne etapy sadzenia roślin oraz przesadzali przepiękne wrzosy. Każde dziecko dostało do przesadzenia swoją własną roślinkę. Wrzosy uczniowie otrzymali do domu, do dalszej pielęgnacji.

Po powrocie do szkoły wykorzystali świecące gadżety wykorzystali do zabaw przy muzyce.

Marianna Leszko