„Fundusze Europejskie budują moje Miasto”

Zachęcamy uczniów białostockich szkół podstawowych i wychowanków przedszkoli do udziału w konkursie plastycznym „Fundusze Europejskie budują moje Miasto”. Tematem prac mają być inwestycje zrealizowane w Białymstoku przy wsparciu funduszy europejskich. Autorów i autorki najlepszy prac poznamy 11 maja 2024 r.

W ramach obchodów dwudziestej rocznicy członkostwa Polski w Unii Europejskiej oraz Dni Otwartych Funduszy Europejskich, które będą odbywały się w całej Polsce w dniach 10 i 11 maja 2024 r. Prezydent Miasta Białegostoku organizuje konkurs plastyczny „Fundusze Europejskie budują moje Miasto”. Celem konkurs jest m.in. promocja inwestycji zrealizowanych dzięki wsparciu ze środków Unii Europejskiej oraz podnoszenie świadomości na temat tego, jakie wsparcie uzyskał Białystok.

Prace plastyczne powinny przedstawiać inwestycję, która została zrealizowana na terenie Miasta Białystok przy wykorzystaniu funduszy unijnych. Udział w konkursie mogą brać uczniowie szkół podstawowych oraz wychowankowie przedszkoli w Białymstoku. Każde dziecko, które chce wziąć udział w konkursie może przygotować jedną pracę w formacie A2, A3 lub A4, korzystając z dowolnie wybranej przez siebie techniką plastyczną (pastele, farby, wyklejanka, wydzieranka itp.).

I etap odbywa się w szkole. Prosimy o przynoszenie prac do biblioteki szkolnej lub do P. Izabeli Moniety do 26.04

Szczegółowe zasady konkursu określone przez organizatora oraz warunki jakie muszą spełniać prace znajdują się TUTAJ.

Na stronie znajdziecie też listę inwestycji finansowanych przez Unię Europejską :)

plakat.jpg